• Index
  •  » offtop
  •  » Bezssenosc i moje wypociny (WoW)

#1 2012-07-05 03:06:30

Dargemier

Były Oficer Gildi [PiP]

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 153
Punktów :   

Bezssenosc i moje wypociny (WoW)

Witam wszystkich którzy jeszcze zaglądają na to zapomnienie i zakurzone forum co dzisiaj chciałbym wam przekazać, dla większości pewnie nic interesującego ze względu na zbliżającą się premierę gw 2. A mianowicie chwiałbym was zaprosić/zachęcić do spróbowania/zaznajomienia się z gra jaka jest World of Warcraft. Większości z was pewnie od razu przychodzą przez myśl "nie będę płacił abonamentu za grę" bądź coś w tym stylu dla tych dla których to nie jest jaka przeszkoda nie do przejścia zapraszam do dalszej części moich wypocin

Zacznij my od tego jak zaopatrzyć się w sama grę tak więc blizzrd dla nowych graczy przygotował takie coś jak konto starter w którego skład wchodzą Podstawowy World of Warcraft oraz World of Warcraft: TBC  czyli pierwszy dodatek  na tym koncie możemy bawić się z małymi ograniczeniami za to bez żadnych limitów czasowych do 20 poziomu rozwoju postaci co pozwoli nam zaznajomić się z mechanika gry  pierwszymi instancjami " odpowiednikami dungow z gw "  oraz 2 arenami pvp.
https://eu.battle.net/account/creation/wow/signup/

Jeżeli świat nas wciągnie musimy zakupić konto do gry tzw. battelchest który daje nam klucz do wyżej wymienionych kampanii i wykupione 30 dni  abonamentu ( zestaw ten kosztuje 25zł na stornie keye.pl nie dostajemy wtedy tylko  pudełka ale wszystkie instrukcje możemy pobrać w pdfie ze strony blizzardu ) dzięki temu możemy już swobodnie grac i osiągnąć maksymalnie 70 lvl wybrać jedną 10 ras oraz 9 profesji  dostęp do wielu instancji i 2 kontynentów

Następnym krokiem  jeżeli będziemy chcieli jeszcze bardziej wgłębić się w sam świat gry będzie zakupienie WoW:WotLK ktory odblokuje nam dodatkowa klasę postaci oraz pozwoli awansować do poziomu 80  doda oczywiście  dodatkowy kontynent  oraz  kilka innych smaczków ( cena 50zł)

Ostatnim jak na razie jest WoW Catlizm dzięki któremu  poziom doświadczenia wzrośnie do 85 i dojdzie kilka instancji terny oraz  możliwość uczenia się Archeologi (cena 35 zł )

No i niestety minus tej gry w zależności od sposobu płacenia będziemy musieli  opłacać abonament w tej chwili w przypadku przedłużania go co 2 miesiące  jest to kwota 76zł

Piękny wstęp który  pewnie zniechęcił  tych który przebrnęli przez pierwszy akapit a może i nie

Kasy Postaci oraz sama rozgrywka
Tak więc  na samym początku będziemy mieli dostęp do 9 klas postaci

Warrior- Jak w każdej grze mistrz broni białej

Palladyn - Podobny do warriora jednak ma możliwość posługiwania się magia lecząca

Mag- Chyba nie muszę opiszywac ^^

Szaman- Przywołuje totemy wspomagające team oraz posiada magie żywiołów  odpowiednik rytualisty

Hunter- Łowca posługujący się łukami i bronmi palnymi jak i pułapkami  najciekawsze w nim jest ze każdy zwierzeczy przyjaciel daje mu inne bonusy i również  pety maja swoje drzewka rozwoju

Prist- Inaczej Monk  klasa skupiająca się głownie na leczeniu lecz można go zbudować takze pod dobrego dpsa

Druid- Najrozleglejsza postać która może przybierać wiele form i dzięki temu bić na odległość bić w zwarciu ,  leczyć a jednoczenie być bardzo wytrzymała klasa

Warlock- Podobnie jak łowca ma swojego peta ( demona) i potrafi nakładać najróżniejsze  klątwy na przeciwników

Rogue - Czyli mistrz cichego szybkiego zabijania.

Kazda z tych klas otrzymuje 3 drzewka rozwoju miedzy którymi możemy się za drobnymi opłatami zmieniać  to znaczy możemy mieć 2 odblokowany i zmieniać za darmow lub resetować i układać to samo bądź zainwestować pkt w inne

Niezależnie od tego która klasę wybierzemy do zabawy zostaniemy rzuceni w wir wielkiego świata w którym każda lokacja ma swoja własna historie i zmaga się z innymi kłopotami co wyjdzie w trakcie poznawania fabuły a w wolnych chwilach będziemy chodzić na instancje  i nie musimy się bać ze nie będzie znajomych bądź ludzi z gildii  ponieważ WoW  zapewnia nam doskonałe narzędzie kolejkojace w zależności od klasy która gramy zapisujemy się do kolejki jako DPS, Lekarz bądź Tank i czekamy zazwyczaj od 5 do 10 minut i możemy się bawić a jeżeli na instancji trafi nam się ktoś kto ajkuje bądź psuje w inny sposób grę można go prosto i łatwo wyrzucić z teamu

Do dyspozycjo oddają nam tez możliwość lvl 5 profesji ( wszystkich jest bodazje 15)  i możemy tworzyć rzeczy dla siebie  klejnoty zaklęcia na bron bądź inne przydatne ulepszacze w większości przypadków możemy to robić podczas zwykłego pozbawiana fabuły

Co jeszcze możemy robić po osiągnięciu maksymalnego poziomu możemy chodzić na Raidy niestety nie rozpisze się za bardzo bo nie brałem jeszcze nigdy w nich udziału  do dyspozycji jeszcze mamy heroik modę o którym tez niestety nie jestem w stanie napisać

Możemy również odblokowywać wierzchowce dzięki którym możemy się szybciej poruszać  oraz coś na styl minipetow z gw i dzięki bardzo rozbudowanemu systemowi achivmentow możemy łatwo przeglądać swoje osiągnięcia oraz poziom poznawiania świata.


Ostatnim aspektem który mogę  opisać z własnych doświadczeń to pvp które jest bardzo rozbudowane do naszej dyspozycji dostajemy ogrom aren możemy bić się 2v2  bądź 40v40  każda arena jest inna i na swój sposób ciekawa  choć na początku ciężko to wszystko ograna


No i chyba ostatnia rzecz która jest według mnie ciekawa  ponieważ blizzard pozwolił rozbudowywać swoja grę samym gracza którzy zrobili ogrom addonow które potrafią w bardzo prosty sposób zmienić całkowicie interfejs gry w zależności od osobistych potrzeb użytkownika


Lecz oczywiście żeby nie było za pięknie jak każda gra ma swoje wady

- Nie pierwszej swizosci już grafikę która jednak według mnie dalej nie kluje w oczy a potrafi być ładna i urzekająca

- Niestety gra jest tylko w jeżyku angielskim ;/  Nie wiadomo czy kiedykolwiek bedzie officjalna polska wersja

- Hierlomy które " dają przewagę na początku starszym gracza"  nowi nie maja do nich dostępu

-Abonament

Pewnie jest ich dużo więcej ale niestety nie potrafię ich wymienić pewnie spowodowane jest to kurza ślepota bo gra mi się podoba

Może kogoś zachęciłem do wypróbowania tej gry a może i nie wyjdzie z czasem ^^

Offline

 
  • Index
  •  » offtop
  •  » Bezssenosc i moje wypociny (WoW)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plSzkło w kuchni Warszawa