• Index
  •  » Gry
  •  » Gry, które polecam.

#1 2011-04-07 13:50:17

 Nus

Były Oficer Gildi [PiP]

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 188
Punktów :   

Gry, które polecam.

Krótka lista gier, które przypadły mi do gustu, które wywarły na mnie pozytywne wrażenie. Niektóre tytuły są dość stare, nie wiem, czy teraz byliby chętni, by w to grać
   W nawiasie podany gatunek i platformy, na jakie wydano te gry.
   Opisy są subiektywne, po krótce wyrażam swoje opinie, więc proszę się tym nie sugerować.

Guild Wars (mmorpg/ PC)
   Prawie darmowe MMO (wliczyć trzeba cenę zakupu) i niemal RPG koncentrujące się - na początku - na starciach PvP. Zrobiło zamieszanie w świecie zdominowanym przez WoW. Niestety - jak w większości tego typu grach - wprowadzono szereg aktualizacji upraszczających grę aż za bardzo.


Assassin`s Creed I i II (akcja/ PC, X360, PS3)
   Zręcznościówka w ogromnym, otwartym świecie; parkour w grze
   Na plus -  dość wiernie odtworzona architektura z okresów, w których toczy się akcja poszczególnych części gry ( W 3 części tak się postarali, że dodali postaci historyczne - rodzinę Borgiów; polecam biografię Lukrecji Borgii - córki papieża) . Minus - zbyt szybko staję się przewidywalna.


Dead Space (survival horror/ PC, X360, PS3)
   Nigdy  tego do końca nie przeszłam, bo za bardzo się bałam . Horror z ogromną dozą shootera, nawalanka po nogach (byle odstrzelić kończyny a i to pogryzie). Trzymające w napięciu, ale chyba lekko odmóżdża.


Fallout 3 (rpg/ PC, X360, PS3)
   Nie grałam w poprzednie części serii, więc akurat napatoczenie się na 3 było dla mnie fajnym przeżyciem. Na plus - postapokaliptyczny klimat, no i ten pomysł z alternatywnym światem  do naszego, po wybuchu bomby. Minus - po jakimś czasie odnosi się wrażenie, że jest zbyt statyczna, zbyt monotonna (wstrzymanie akcji i wymierzenie mutantowi tam, gdzie powinno).



BioShock (fps / PC, X360, PS3)
   Gra z elementami "shootera dającego do myślenia" i chyba z jednym z najlepszych zwrotów akcji w świecie gier. Zawiera elementy rpg i survival horroru. Ponoć 2 też fajniasta ( a ja - durna dupa- sobie tego nie kupiłam )



   Mafia (akcja/ PC, XBX, PS2)
   Odpowiednik "Ojca chrzestnego" (uważam, że lepszy od dzieła EA), stary tytuł, ale porządny. Klimat USA lat 30-tych XX wieku. Miasto Lost Heaven posiada realistycznie oddaną architekturę tamtego okresu; świetnie pokazane auta. Gangsterska gra akcji doczekała się drugiej części w 2010r. Na pewno sobie ją kupię, bo wiele się spodziewam po nim.


Half-Life 2 (fps/ PC)
   Symbolem gry jest chyba łom, dzięki któremu można zrobić prawie wszystko w grze   Wdzięczny był też zawód naszego bohatera, Gordona  (naukowiec, doktor - coś w ten deseń), który musi udać się w "skażone" miejsce.


Mass Effect 1,2 (rpg/ PC, X360, PS3 - część druga)
   Próba pogodzenia rpg z shooterem. W jedynce było więcej rpg, mniej strzelania, w dwójce mniej rpg   . Każda część ma swój urok. W 2 brakowało mi możliwości śmigania po Cytadeli, ale za to Normandia była ładniejsza.
   Najlepsze jest to, że po napieprzaniu z giwery mozna wrócić i napić się drinka w klubie   Plusem gry jest to, że można kupić kosmicznego chomika


Dragon Age Początek (rpg/ PC, X360, PS3)
   Dzięki grze zapoznałam się z twórczością Franka Frazetta (całkiem nie moje klimaty, ale facetom chyba spodobają się ciała kobiet tworzone przez tego gościa). Miła fabuła, dość dobre dialogi hero (Alistera z Morrigan); podziekowania BioWare za mabari  (pikselowe pitbulle) . Na konsoli upierdliwe było wstrzymywanie akcji, by wrypać sobie na cały ekran paskudne kółko ze skillami (swoje) + sterowanie hero. Mam nadzieję, że na pecetach prezentowało sie to lepiej i rozgrywka była dynamiczniejsza.


http://guildwars2.pl/signatures/6e9a/6104/030d710eac337b18d426b1fc97672191.png

Offline

 

#2 2011-04-07 14:34:12

Dargemier

Były Oficer Gildi [PiP]

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 153
Punktów :   

Re: Gry, które polecam.

Ja się podpisuje pod większością

Jedyne z listy to Assasins Creed 1  był dla mnie zbyt monotonny

Offline

 

#3 2011-04-17 10:48:18

boogie

Członek gildii [PiP]

Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 13
Punktów :   

Re: Gry, które polecam.

Co do gier wymienionych przez Nus to polecam wszystkie, co prawda nie grałem w Dead Space i Half-Life 2 (tak wiem że jest to klasyk gier ), ale czytałem recenzje i słyszałem opinie znajomych. A od siebie to polecam:

Wcześniejsze częsci Fallouta może nie mają urokliwej grafiki na dzień dzisiejszy, ale są jak najbardziej grywalne.

Diablo 1 i 2. Obie częsci to gry typu hack'n'slash czyli rpg z nawalanka z dużą ilością przeciwników. Diablo 1 miało lepszy klimat (może to przez to że grałem w to jak byłem jeszcze małym dzieciakiem, pamietam do dziś jak się bałem otworzyć wejścia do pierwszego bossa Butchera [Rzeźnika] ).

Kolejny klasyk to Serious Sam shooter z ogromną ilością przeciwników na odreagowanie stresu kak znalazł . W sumie nie dawno bo w 2009 wyszedł Serious Sam HD z polepszoną grafiką także dla tych co grafika ma znaczenie proponuje zagrać w tą wersję bo oprócz grafiki nic się nie zmieniło ^^.

Seria Call of Duty również shootery, tym razem wojenne gra dla jednego gracza może jest krótka ale te gry zostały stworzone do gry wieloosobowej.

Ostatnią grę jaką polecę będzie LoL (League of Legends) jak ktoś grał w DotA (Defense of the Ancients) to zauważy bardzo duże podobieństwo . Generalnie gracze dzielą się na dwie grupy pięcioosobowe bądź trzyosobowe. Każdy z graczy wybiera sobie bohatera i dąży wraz z reszta drużyny do zniszczenia głownego budynku przeciwnika (Nexusa). Na początku ma się nie wiele postaci do wyboru ale wraz z czasem zdobywając specjalne punkty można odblokowywać nowych bohaterów. Sam w tą grę gram czasami mam 30 lvl konta (max jaki można mieć ). Jak by się ktoś chętny znalazł na tą grę to proszę o zarejestrowanie się z tego linku najlepiej wybrać region Europa ja na tym gram: 

http://signup.leagueoflegends.com/?ref= … 6385654656

Link jest od mojego brata gra w nią w klanie który jest pierwszy w ladderze (rankingu) na eslu (eSport League). On z tego będzie miał dodatkowe punkty na postacie jeżeli zarejstrujecie się i dobijecie do 5 lvlu konta. Co zajmuje mniej wiecej 10 potyczek. Jak ktoś się skusi to może pograć ze mną wtedy proszę o PW do mnie.

W zasadzie wymieniłem tylko małą część gier które są warte polecenia, które się miło wspomina, ale jak bym miał wymienić wszystkie to by zajęło pewnie parę stron w tym temacie

Ostatnio edytowany przez boogie (2011-04-17 10:51:19)

Offline

 

#4 2011-05-03 12:59:08

Darth Assasin pl

Członek gildii [PiP]

Zarejestrowany: 2011-05-01
Posty: 38
Punktów :   

Re: Gry, które polecam.

Co do gier wymienionych wyżej, mogę szczerze polecić wszystkie, oprócz League of Legends (po prostu nie grałem i nie chcę się wypowiadać).

Jednak brakuje mi tutaj największych tytułów ze świata gier, takich jak seria Final Fantasy, która zdominowała świat gier jRPG.
Czy chociażby seria Metal Gear Solid - świetny shooter z wciągającą fabułą.

Co do mniejszych produkcji to np.
- seria Legacy of Kain - (akcja) - Wampiry, demony, ludzie, a pomiędzy nimi nasz bohater Raziel. Czego chcieć więcej po fantastycznej grze przygodowej? Świetna fabuła, fajny klimat, tylko kamera denerwuje
- Legend of Legaia - (jRPG) - może nie zbyt rozbudowana fabuła, ale zastosowano świetny system walki, który bardzo umila grę.
- Legend of Dragoon - (jRPG) - i znowu mogę powiedzieć, że jest to gra ze świetną fabułą, trzeba przyznać, że ma dosyć duży poziom trudności.
- seria Chrono (Chrono Trigger, Radical Dreamers, Chrono Cross) - cóż za klimat, cóż za fabuła seria gier wydana spod kuźni Squaresoft
(dzisiaj Square Enix) moim zdaniem jedyna seria która dorównuje serii FF.

Uwaga wszystkie wymienione powyżej przeze mnie gry są już wiekowe, i ludziom którzy cenią sobie grafikę bardziej niż fabułę, te gry nie przypadną do gustu.


Jak leci Goście?

Offline

 

#5 2011-05-21 13:02:12

 Xsenia Dourden

Oficer gildii [PiP]

Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 39
Punktów :   

Re: Gry, które polecam.

Teraz coś dla lubiących stare gierki:

Baldur's Gate, Baldur's Gate II, Baldur's Gate II: Tron Bhaala- Legendarna seria "Baldur's Gate" świetna gierka cRPG, znakomita fabuła jedynym minusem może być grafika, która jest klimatyczna, aczkolwiek kiepska w końcu to dość stara gierka.

Icewind Dale 2- w pierwszą część nie grałem, ale jeśli komuś podobał się Baldur to i Icewind zapewne przypadnie do gustu.

Postal 2 - Naprawdę mocno "porąbany" FPS. Jeśli lubisz sieczkę, zabijanie bez powodu innych ludzi ta gra jest dla Ciebie- fabuła nie jest zbyt ciekawa, ale bawi.

Max Payne 2: The Fall of Max Payne - Dość dobry TPS, momentami naprawdę mroczny klimat, ciekawa fabuła- gra powstała w 2003 roku, a więc od grafiki nie można wiele wymagać, ale jest jeszcze znośna.

Ostatnio edytowany przez Xsenia Dourden (2011-05-21 13:03:01)


Nick do Xfire: xsaniasty

Offline

 

#6 2012-01-24 21:58:42

Elitarny Mistrz

Członek gildii [PiP]

Zarejestrowany: 2011-05-26
Posty: 58
Punktów :   

Re: Gry, które polecam.

^^ Podpisuje się do Dartha i Xsaniastego zwłaszcza xsaniastego z baldurem

Dodałbym jeszcze:
RPG
Dragon Age 2
Wiedźmin 1 i 2
Two worlds 1 i 2(oraz pirates of the Flying fortress)
Strategie
Oczywiście legendę Herosy:
trojkę piątkę i szóstkę
Disciples 1,2 i trzy (według mnie najlepsza 2)
RTS
Spellforce 1 i 2
Supreme commander 1 i 2
Age of empires 3
Inne:
Wszystkie assasiny 


http://guildwars2.pl/signatures/65ed/542c/806cb6ccdfb95bda1c11000b53a40845.png

Offline

 

#7 2012-01-24 22:00:29

Elitarny Mistrz

Członek gildii [PiP]

Zarejestrowany: 2011-05-26
Posty: 58
Punktów :   

Re: Gry, które polecam.

A i dla fana Rpg (zwłaszcza dla nie zważających na grafikę)
nie pograc i przejść baldura i icewinda to grzech


http://guildwars2.pl/signatures/65ed/542c/806cb6ccdfb95bda1c11000b53a40845.png

Offline

 

#8 2012-02-13 10:59:27

Elitarny Mistrz

Członek gildii [PiP]

Zarejestrowany: 2011-05-26
Posty: 58
Punktów :   

Re: Gry, które polecam.

Jeszcze dopisuje się mass efecta u nus tez jest  genialny


http://guildwars2.pl/signatures/65ed/542c/806cb6ccdfb95bda1c11000b53a40845.png

Offline

 

#9 2012-02-28 21:01:13

 Nus

Były Oficer Gildi [PiP]

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 188
Punktów :   

Re: Gry, które polecam.

Zbliża się 8 III, a wraz z tą datą premiera Mass Effecta 3 w polskiej wersji. Bardzo lubię tą serię BioWare`a. Wiele można zarzucić poprzednim częściom: za mało rgp, nie do końca dopracowany shooter, ale jedno ma mocne: fabułę. Grę przechodzi się szybko, z zapartym tchem, ale pod koniec czułam pewien niedosyt- mogło tego (t.j. misji, questów) być więcej.

   Mam nadzieję, że 3 odsłona przerośnie poprzednie, a fabuła nadal będzie wciagająca jak wcześniej.

  Dla tych, co grali dla przypomnienia I części (obrona Cytadeli; sklejone wstawki filmowe) : http://www.youtube.com/watch?v=wKIbuNajk6U     Miło powspominać

   Trailer 3 części  http://www.youtube.com/watch?v=ByoBjIpOO94.

  Z racji tego, że 8 III to dzień kobiet, to zachęcam do kupna swoim Paniom


http://guildwars2.pl/signatures/6e9a/6104/030d710eac337b18d426b1fc97672191.png

Offline

 
  • Index
  •  » Gry
  •  » Gry, które polecam.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl